Леськівський ліцей
з початковою школою та гімназією
Леськівської сільської ради
Черкаського району Черкаської області
с. Леськи, Черкаський район, Черкаська область,
19640 вул. Центральна, 46
тел. 34-32-40 e-mail: leskyschool@ukr.net
Леськівський ліцей щиро дякує Мельнику Руслану Володимировичу, директору ПП «ІНСТИТУТ З ПИТАНЬ ІХТІОЛОГІЇ», за щедрий подарунок - спортивну форму для шкільної команди.
Ваша підтримка юних спортсменів - це не просто щедрий жест, це інвестиція в майбутнє. Завдяки вашій допомозі наші учні зможуть тренуватися та змагатися на належному рівні, досягати нових вершин у спорті та здобувати перемоги.
Нова форма - це не лише новий імідж команди, це символ єднання, командного духу та прагнення до перемоги. Ми впевнені, що вона стане потужним мотиватором для наших спортсменів і допоможе їм досягти нових успіхів.
Від щирого серця дякуємо за щедрість, турботу про юне покоління та віру в нашу команду.
22 червня у Леськівському ліцеї відбувся урочистий вечір, присвячений врученню свідоцтв про повну загальну середню освіту випускникам 2024 року.
Востаннє дзвоник проспівав гучні фанфари
І юнь струнка, затамувавши подих свій,
У вальсі ніжнім закружляла, кожна пара
Танок майстерно заплітала з фарб із мрій.
Крилаті мрії танцювали просто неба,
Блакить безхмарну, неосяжність глибини,
До танцю сонце запросили, сяйва треба,
Хай шлях осяє у безмежність висоти.
Щемлива мить сльозами ранок умивала,
Блищала щастям потривожена трава,
Крилату юнь в дорогу дальню проводжала
Світу дитинства найпрекрасніша пора!
Промчала весна, дев’ята весна,
Дев’ята весна в стінах рідної школи.
Про світлу весну та дружбу шкільну
Забути не можна ніколи.
14 червня відбулося урочисте вручення свідоцтв про базову середню освіту учням 9 класів. Прозвучало багато побажань від учителів, батьків та класних керівників.
Бажаємо вам знайти своє місце в житті, досягти мети. Шлях, на який ви ступаєте, нехай буде прямим та рівним, а небо – безхмарним. Здоров'я вам, щастя, успіхів у подальшому навчанні!
Бережімо свою вірність і честь
Те святе, чому школа навчила
I щоб кожний, хто знав вас в лице,
Міг сказати: «Це добра людина».
11 червня 2024 рік в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України в рамках літньої кампанії відбулось урочисте відкриття Всеукраїнського зльоту юних дослідників-природознавців. На учнівській науково-практичній конференції учасники - переможці та призери всеукраїнських конкурсів аграрного та біологічного напряму презентували свої науково-дослідницькі роботи.
Учениці Леськівського ліцею, призери Всеукраїнських конкурсів, які проводить НЕНЦ: Кузьменко Анастасія, Мигаленко Антоніна, Федорова Марія, Попович Вероніка і Назаренко Валерія взяли участь у Всеукраїнському зльоті дослідників-природознавців. Вітаємо дівчаток з отриманим визнанням їх досягнень і бажаємо подальших успіхів!!!
4 червня у світі відзначається Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії, а в Україні, це є День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Цього дня в Леськівському ліцеї була проведена лінійка-реквієм пам’яті за загиблими дітьми та акція «Голоси дітей», із прив’язуванням на дерева дзвіночків по кількості вбитих росією дітей, які символізують голоси вбитих маленьких українців.
У мене не буде імені
У мене не буде сім’ї.
Я мав народитися в квітні
Здається в Ірпені.
Я їхав в своєму животику
Вона шепотіла мені:
«Все буде добре, котику…»
Я помер на початку весни.
Вічна пам’ять загиблим!
Останній дзвоник. Закінчився рік
І діти підросли за стільки часу.
І загубили тим урокам лік,
До старшого підуть тепер вже класу.
Попереду канікули в усіх,
Забави літні, ігри та розваги.
І буде скрізь звучати юний сміх,
І будуть ігри брати перевагу.
Здорові будьте і щасливі всі,
Змістовно, діти, всі відпочивайте
І бігайте босоніж по росі,
Але про книжку теж не забувайте!
Цікавий екскурсійний тиждень.
На зустріч з Тарасом…
Під таким гаслом цього тижня відбулася подорож учнів 8-9-х класів Леськівського ліцею до Шевченківського заповідника. Це перший в Україні історико-культурний заповідник, що став національним. А розташований він у місті Каневі.
Діти були зачаровані красою місцевих краєвидів, піднялися сходами на високу Чернечу гору, де відвідали музей, світлицю доглядача могили Кобзаря - Івана Ядловського, прослухали цікаву розповідь про життя нашого Пророка, його літературну та малярську діяльність.
У пам’яті залишився ще один день - приємний спогад про чудовий куточок нашої рідної Черкащини.
Дякуємо нашим захисникам за можливість побувати на місці, де:
… лани широкополі,
І Дніпро , і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий…
З метою вивчення історії рідного краю, його звичаїв, традицій, народних ремесел учні 5 класу побували на екскурсії у просвітницько - розважальному центрі "Зерноленд", який знаходиться у селі Івківці на Чигиринщині.
Подорож у минуле розпочалася біля старого млина. Екскурсовод, житель села Івківці, провів нам екскурсію млином. Раніше у цьому селі налічувалося більше 20 вітряків, але наразі залишився лише один Одинцівський, названий на честь майстра, який його збудував у 1906 році. Далі було сходження на Семидубову гору, де, за однією з версій, перепохований український гетьман Богдан Хмельницький. За переказами цей магічний курган є джерелом енергії. З вершини гори відкриваються мальовничі краєвиди рідного краю, які заворожують усіх туристів своєю красою. А далі юним екскурсантам було запропонавано взяти участь у різноманітних майстер - класах. Діти власноруч виготовляли собі сувеніри з металу, глини, зробили з тіста і спекли жайворонків, навчилися робити ляльку - мотанку. Велике задоволення отримали учні і від народних ігор. Особливо сподобалося п'ятикласникам ходити на ходунках, стріляти з лука та арбалета. Родзинкою мандрівки було катання на конях. Кожен на декілька хвилин зміг відчути себе вершником і прокататися на коні або по - панськи проїхатися у бричці. Під кінець екскурсії було частування козацькою кашою та узваром з печеною булочкою.
Збагачені знаннями, враженнями, заряджені позитивною енергією, у веселому настрої поверталися юні туристи додому. І кожен обіцяв повернутися туди знову, адже знаючи своє минуле, розумітимемо і майбутнє.
26.05.2024р. учні нашого ліцею взяли участь у змаганнях Чемпіонату ОК ДЮСШ ФСТ "Спартак" зі спортивного орієнтування. Бадьорий настрій та чудова погода сприяли вдалому виступу наших ліцеїстів.
Призерами стали:
Марштупа Ярослав - І місце;
Сафронова Аліна - ІІ місце;
Гуня Євгенія - ІІІ місце;
Величко Данило - ІІІ місце.
Вітаємо переможців!!! Бажаємо подальших успіхів!!!
24 травня на базі Чорнявського ліцею відбувся ІІ етап Всеукраїнського фестивалю Дружин юних рятувальників- пожежних.
Наша команда "Вогняні леви" зайняла почесне ІІ місце. Вітаємо з перемогою!!! Бажаємо подальших успіхів!!!
18.05.2024 р. відбувся відкритий чемпіонат Черкаської області з спортивного туризму.
Команда Леськівського ліцею "Рваний кед" виборола почесне ІІІ місце.
Вітаємо з перемогою!!! Бажаємо подальших успіхів!!!
Безпека дітей завжди була пріоритетом сьогодення, але у цей страшний для нашої держави час змушує зовсім інакше подивитися на проблему безпеки в цілому та безпеки дітей окремо. Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій 17 травня 2024 року в Леськівському ліцеї було проведено День цивільного захисту.
Основними завданнями були вдосконалення теоретичних знань і практичних навичок учнів та персоналу школи щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, а також виконання законодавчих актів з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
17.05.2024 р. в м. Каневі відбулося офіційне вручення нагород Міжнародного літературно-мистецького конкурсу "Роду криниця віща". Вітаємо учня 5-го класу Леськівського ліцею Кірдяшкін Данило з почесним І місцем в номінації "Проза" серед учнів середньої ланки. Такий мегапотужний захід представники ліцею відвідали вперше. Емоції переповнюють ідосі. Цього дня їх радо прийняли у Шевченківському національному заповіднику. Для переможців конкурсу були заплановані різні цікаві заходи та майстер- класи, екскурсія музеєм, відбулося урочисте покладання квітів до могили Т.Г. Шевченка. І, нарешті, вручення цінних нагород та призів на чолі з директоркою та ідейною натхненницею Тарасової гори - Валентиною Коваленко. Такий захід назавжди закарбується в пам'яті, а дух Тарасової гори єднатиме навколо слова кращих талановитих дітей нашої землі.
У рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світі в період з 13 по 19 травня 2024 р. в Україні відбудеться перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».
У Леськівському ліцеї проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», проведено бесіди з батьками учнів щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей під час дорожнього руху, дотримання учасниками дорожнього руху правил безпечної поведінки, проведено цикл заходів з відпрацювання практичних навичок поведінки в разі виникнення надзвичайних ситуацій на дорозі.
Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Цьогоріч воно припало на 16 травня. День вишиванки – це свято, яке покликане зберігати традиції українського національного одягу. Вишиванка для українців є справжньою національною святинею, яка символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять. Як кажуть, вишиванка – свого роду генетичний код української нації, який об’єднує нас з кожним роком з новою силою.
Учні, вчителі та працівники нашого ліцею долучитися до святкування Дня вишиванки: одягнули вишиту сорочку, взяли участь у Національній руханці у вишиванках «Дякуємо ЗСУ» до Міжнародного Дня вишиванки, класними керівниками були проведені години спілкування «А над світом українська вишиванка цвіте».
13 -14 травня 2024 року в м.Черкаси у рамках проєкту «Пліч-о-пліч» всеукраїнські шкільні ліги на базі комунального підприємства «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради відбувся ІV (обласний) етап змагань з баскетболу. На старті шкільних ліг було 210 команд для змагань із баскетболу серед дівчат. За обласну першість боролись п’ятеро.
Команда «Скорпіони» Леськівського ліцею виборола почесне ІІІ місце. ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!
11.05.2024 року в м.Черкаси відбувся Чемпіонат м.Черкаси з волейболу серед юнаків 2010 року народження і молодші. Боротьба відбувалася на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 28 ім. Т.Г. Шевченка Черкаської міської ради Черкаської області та Черкаської спеціалізованої школи № 27 I -III ступенів ім.М.К.Путейка Черкаської міської ради Черкаської області.
Команда юнаків Леськівського ліцею взяла участь у змаганнях та отримала досвід і багато позитивних емоцій.
Бажаємо юнакам майбутніх перемог!
Щороку у травні Україна відзначає День Європи. Учні Леськівського ліцею традиційно приєдналися до святкування. Цього року, 9 травня 2024 р. для нас День Європи видався особливим – свято з гірким присмаком сліз і болю за Україну, тривоги, суму, та все ж найголовніше – з непереборним бажанням подякувати тим країнам, які підтримують Україну в часи війни.
З метою ознайомлення здобувачів освіти з країнами Європи, формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України в нашому закладі освіти пройшли тематичні заходи:
-
виховні години, бесіди, вікторини «Україна – це Європа», «Хай сонечко сяє всім дітям Європи!», «Європа – спільний дім»;
-
конкурс малюнків на асфальті до Дня Європи серед учнів 1-4 класів «Ми і Європа»;
-
віртуальні подорожі «Відкрий Європу для себе», «Мандруючи європейськими містами», «Подорожуємо Європою».
8 травня, в День пам'яті та примирення, ми вшановуємо пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом та всіх, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня...
Вічна пам'ять Героям!!!...
Грають у волейбол – підтримують здоровий дух!
У суботу 27.04.24 в Геронимівці відбувся відкритий турнір Руськополянської територіальної громади з волейболу серед дівчат. Змагалися між собою не лише команди громади, а й гості із сусідніх населених пунктів.
У підсумку І місце здобула команда Леськівської ТГ, ІІ місце почесно зайняли дівчата з Руської Поляни, ІІІ місце виборола команда Геронимівки, ІV місце зайняла команда Мошнівської ТГ. Вітаємо переможців!!!
Чудовий обмін досвідом та позитивними емоціями. Та пам’ятаймо, що рухатися вперед ми можемо завдяки нашим звитяжним воїнам, які виборюють кожну секунду мирного майбутнього.
Разом – ми сила!
27.04.2024 р. відбувся відкритий Кубок м. Черкас зі спортивного (пішохідного) туризму.
За результатами ІІ-х етапів команда Леськівського ліцею "Рваний кед" виборола почесне ІІ місце.
Вітаємо з перемогою!!! Бажаємо подальших успіхів!!!
26.04.2024 р. відбувся IIІ районний етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з баскетболу серед дівчат .
Команда Леськіського ліцею виборола почесне I місце 🥇.
Вітаємо з перемогою!!! Бажаємо подальших успіхів!
38 років тому, 26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди. Минатимуть десятиліття, але сумний набат Чорнобиля не дає заспокоїтися нам. Кажуть, час лікує, затягує рани. Це неправда. Просто біль відходить кудись глибоко в серце, приживається там, освоюється, і нікуди від цього не дінешся.
Цього дня у Леськівському ліцеї відбувся захід-реквієм «Пам’ятні дзвони Чорнобиля» та покладання квітів до пам’ятника.
Чи буде квітень, як завжди,
Дарунком весняної здоби,
Чи власним іменем біди
Ми назвемо його «Чорнобиль»?
Чи може викинем його
З календарів своїх, допоки
Нас темний грітиме вогонь
Ще невідкритих ізотопів?
Душевні, добрі, сильні, вперті –
Змогли стихію подолать.
Комусь прийшлось назавтра вмерти,
Комусь – ще довго помирать.
Бій без траншей і без окопів…
Він увійшов у пам'ять літ.
Спасли чорнобильці Європу.
А може, навіть цілий світ…
12.04.2024 р. відбувся IIІ районний етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з спортивного орієнтування .
Команда Леськіського ліцею виборола почесне IІ місце 🥇.
Вітаємо переможців та всіх учасників змагань, бажаємо успіхів!
Відбувся IIІ районний етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з волейболу серед команд юнаків та дівчат .
Команда юнаків Леськіського ліцею виборола почесне IІ місце 🥇.
Команда дівчат Леськіського ліцею виборола IV місце 🥇
Вітаємо переможців та всіх учасників змагань, бажаємо успіхів!
08.04.2024р. в м.Черкаси відбулися обласні змагання з паркового спортивного орієнтування. В змаганнях приймали участь учні з 22 навчальних закладів області. Разом з ними змагались і учні Леськівського ліцею. Вітаємо з призовими місцями:
Гайша Діана - 1 місце;
Пархоменко Ілона - 2 місце;
Величко Данило - 3 місце;
Денисенко Софія - 3 місце.
Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!
Відповідно до ПОРЯДКУ зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року № 367 для зарахування до 1 класу необхідні наступні документи:
-
копія свідоцтва про народження дитини;
-
оригінал або копія медичної довідки 086-1/о про результати обов’язкового профілактичного медичного огляду;
-
форма 063/о «Календар профілактичних щеплень» (відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»);
-
заява подана одним із батьків або особою, яка їх заміняє;
-
заява-згода на обробку персональних даних (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»);
-
копія паспорта одного з батьків або особи, яка їх заміняє;
-
2 фото 3 х 4.
Для внутрішньо переміщених осіб:
-
довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Для дітей пільгових категорій:
-
копія посвідчення дитини-інваліда (за наявності);
-
копія посвідчення одного з батьків про участь у бойових діях;
-
копія посвідчення дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування;
-
діти-напівсироти;
-
копія посвідчення дитини, постраждалої внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;
-
копія посвідчення дитини з багатодітної родини;
-
довідка про те, що сім’я має статус малозабезпеченої;
-
копія довідки дитини військовослужбовця, працівника правоохоронних органів, який загинув під час виконання посадових обов’язків.
14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України. Адже нема і не буде жертовнішої справи, а ніж узяти до рук зброю для захисту своєї країни, родини, дітей. День українського добровольця – це і нагадування всім нам, що одного разу, ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишаємось її добровольцями. Ставши на захист України, ми вже не маємо права відступати.
Цього дня у Леськівському ліцеї відбулися хвилини спілкування на тему: «Вони для нас виборюють життя» про роль добровольців для долі України; у шкільній бібліотеці проводилася інформина «Пам’ять про Героїв стукає у наші серця».
Їх пам’ять житиме в наших серцях. І саме сьогодні скажемо: «Люди бережіть серця свої, щоб не стали каменем».
Я дивлюсь на світлини бійців,
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче:
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
Саме тут всі її вояки
Схід країни від зла захищали,
Бились на смерть мої земляки,
Кров’ю землю святу поливали.
Щоб країна ввійшла в майбуття
Вільна, сильна, без чвар та війни.
Віддали найцінніше – життя,
України найкращі сини!
12.03.2024 р. відбувся II етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з спортивного орієнтування серед команд Леськівської ТГ .
Команда Леськіського ліцею виборола почесне I місце 🥇
Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!
Щороку 9 березня українці у всьому світі відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. Своїм життям та творчістю великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої ненькиУкраїни.
У березневі дні, позначені 210 роковинам від дня народження Тараса Шевченка у Леськівському ліцеї відбулися наступні заходи:
-
10 класи – позмагалися у грі «Найрозумніший» та пригадали життя і творчість Т.Г. Шевченка;
-
7А, 8Б класи – переглянули фільм «Край , де народився геній»;
-
7Б клас – година спілкування «Заповіт» Т.Г. Шевченка – твір, що єднає минуле, теперішнє і майбутнє;
-
8А клас – взяв участь в Інтерактивному квесті «Шевченку – 210»;
-
6Б, 7Б класи – віртуальна подорож книгою «Тарас Шевченко – славний син Черкаської землі;
-
6А клас - створено відеоролик «Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря», проведено Шевченківські читання біля пам’ятника поета з покладанням квітів;
-
Оформлено книжкову виставку для учнів 5-11 класів «Мичуємо тебе Кобзарю крізь віки».
Учням Леськівського ліцею класними керівниками були проведені години спілкування «Краса української природи в творах Т. Г. Шевченка», «Тарас Шевченко – поет, художник, патріот», «Т. Г. Шевченко – великий син українського народу», «Шевченко – поет-пророк», «Живеш, Тарасе, поміж нами», «Він був як зірка осяйна на синіх небесах глибинних».
Спи спокійно, Тарасе!
Нащадки твої
Словом шани і любові
Тебе пом’янули.
І народ України,
Твої дочки і сини,
Заповітів твоїх не забули.
06.03.2024 р. учні 10Б класу з класним керівником Федоровою Н.В. та вчителем історі Зімою О.М. відвідали Черкаський обласний краєзнавчий музей. Екскурсія була присвячена темі "Війна триває". Діти дізналися багато нової та пізнавальної інформації, цікаво і з користю провели час, відвідали зали із запропонованими експозиціями.
ДО УВАГИ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!
15 березня 2024 року о 17 годині
в приміщенні Леськівського ліцею
відбудуться батьківські збори майбутніх першокласників.
Ваша присутність своєчасна та обов’язкова.
При собі необхідно мати блокнот та ручку.
Адміністрація ліцею.
05.03.2024 р. відбувся II етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з черлідингу серед команд Леськівської ТГ .
Команда Леськіського ліцею виборола почесне IІ місце 🥇
Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!
5 березня 2024 року у Черкаському художньому музеї відбувся обласний конкурс «Шевченківські читання», присвячений 210-ій річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка у співпраці з навчально-методичним відділом КУ «ОЦЕТ та КОР» ЧОР.
Учні Леськівського ліцею представили свій навчальний заклад та отримали диплом лауреата.
29.02.2024 року у рамках профорієнтаційної роботи відбулася теоретично-практична зустріч з начальником СОВ УКЗ ГУНП в Черкаській області майором поліції Осадчук С.С. та інспектором СОВ УКЗ ГУНП в Черкаській області лейтенантом поліції Гуцал І.О. учнів 7-11 класів.
Проведення профорієнтаційних заходів щодо вступу до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, із представниками Слідчого управліннята Управління кадрового забезпечення Головного управління Національного поліції в Черкаській області, в тому числі за участі старшого спеціаліста - криміналіста СУ ГУНП майора поліції Осадчука Максима, який продемонстрував професійно-технічне обладнання, яке застосовується у щоденній професійній діяльності.
Також учням довели інформацію щодо умов та порядку вступу до ЗВО, із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, на денну форму навчання, державного замовлення. Учні 11 класів мають можливість подати онлайн -анкету для вступу за наступним покликанням https://osvita.np.gov.ua/
Адміністрація ліцею щиро дякує СОВ УКЗ ГУНП в Черкаській області за плідну співпрацю.
23.02.2024 р. учні 5-11 класів зі сльозами на очах були учасниками виховного патріотичного заходу «730 днів незламності», епіграфом якого стали слова: «У нас немає інших варіантів, а ніж перемогти». Всіх до глибини душі вразили відео «День, який змінив життя», «2 роки війни у цифрах». Завершився захід піснею-молитвою «Боже, Україну збережи», яку разом з виконавцями, групою «Маханаіл», виконували всі ліцеїсти. Слава Україні! Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам! Україна – понад усе!!!
Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.
З родинного гнізда, немов пташа,
Ти полетиш, де світу далечизна,
Та в рідній мові буде вся душа
І вся твоя дорога, вся Вітчизна.
У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вітрах полова.
Моря перелетиш і не впадеш,
Допоки буде в серці рідна мова.
(Дмитро Павличко)
21.02.2024 року у Леськівському ліцеї до Міжнародного дня рідної мови було проведено у 1-11 класах хвилини спілкування: «Мова моя українська, батьківська, материнська».
Учні 6-А класу взяли участь у віртуальній екскурсії «Стежками української мови».
Учні 9-А класу провели флешмоб: «Українська мова – мова солов’їна».
Між 10 класами відбувся мовний батл: «Рідна мова».
На перервах звучав музичний калейдоскоп українських пісень про мову «Допоки звучить рідна мова, живе український народ».
Тож підтримуймо українську мову, культуру, не забуваймо про нашу само ідентифікацію!
20.02.2024 р. відбувся II етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з баскетболу серед команд Леськівської ТГ .
Команда юнаків Леськіського ліцею виборола почесне I місце 🥇
Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!
20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє.
Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. Цей день також є трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни.
Сьогодні, учні нашого ліцею долучилися до всесвітньої «тихої» акції «Ангели пам’яті», щоб вшанувати полеглих героїв.
13.02.2024 р. відбувся II етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" з баскетболу серед команд Леськівської ТГ .
Команда дівчат Леськіського ліцею виборола почесне I місце 🥇🏆
Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!
10 лютого 2024 р. - 8 команд, 2 зали, 16 матчів, 8 ігрових годин, 80 учасників , судді які без перерв працювали! Саме так пройшов відкритий чемпіонат міста з волейболу серед юнаків 2007 р.н. і молодші.
Хочеться відмітити, що вперше така велика кількість учасників заявилась лише з нашої області, деякі команди вперше брали участь і показали високі результати. Місця розподілились наступним чином:
8 місце - ЗОШ №8 м.Черкаси
7 місце - ДЮСШ м.Шпола
6 місце - ДЮСШ м.Тальне
5 місце - КДЮСШ №1 -2009 м.Черкаси
4 місце - Руськополянська ТГ
3 місце - ДВК "Вікторія" м.Канів
2 місце - Леськівський ліцей
1 місце - КДЮСШ №1 м.Черкаси.
Вітаємо нашу команду з почесним ІІ місцем. Ви наша гордість!!! Ми пишаємось Вами і чекаємо нових перемог!
Дякуємо ЗСУ за можливість продовжувати тренувальний та навчальний процес.
В Україні 29 січня відзначається День пам'яті Героїв Крут. Це дата, коли українці вшановують пам'ять київських студентів, які стали жертвами нерівного бою проти армії більшовиків біля селища Крути Чернігівської області. У 2024 році виповнюється 106 років з дня тієї битви.
Цього дня у Леськівському ліцеї з учнями були проведені хвилини спілкування «Крути… Там соколи юні у вічність пішли», присвячені цвіту нашого народу, що в розквіті сил відділи молодість і життя за кращу долю України.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.
«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…» –
таке формулювання містить резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.
Утім, останній рік війни Росії проти України виразно засвідчив, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення.
Необхідний мінімум – активне осмислення та діалог, щоб сприяти постійній свідомості у принаймні значної частини суспільства того, як діють механізми соціальної агресії.
А ще – уважність з боку міжнародних інституцій до системних порушень прав людини авторитарними режимами, щоб не бути засліпленими й заскоченими зненацька тим, що людиноненависницька ідеологія загорнулася в нову, неочевидну, обгортку.
І звісно – неможливо запобігати повторенню геноцидів у майбутньому без рішучого і справедливого засудження та покарання організаторів і виконавців подібних злочинів сьогодні. І без власне готовності діяти на випередження.
Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту – нагода ще раз замислитися над цим.
За минулий рік ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу з боку рашизму.
Бабин Яр. Символ Голокосту від куль у Східній Європі. 1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів, скоєних нацистами в цьому урочищі, а потім спалення ними тіл, щоб замести сліди своїх злочинів, – світ знову побачив обгорілі тіла загиблих у Бабиному Яру. Цього разу – внаслідок російської ракетної атаки.
Дробицький Яр у Харкові. Це – відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму. У 2002 році на місці трагедії відкрили меморіал. А у 2022-му в центральний монумент меморіалу – менору влучили російські снаряди.
Люди, які пережили Голокост чи нацистські табори смерті, після повномасштабного нападу Росії на Україну стали жертвами рашизму.
Ванда Об’єдкова була однією з тих людей, які вижили в окупованому гітлерівцями Маріуполі. Її мати була єврейкою. Ванда Семенівна вижила тільки тому, що переховувалася від нацистів у міських підвалах. У цих же міських маріупольських підвалах обірвалося через 80 років її життя, 4 квітня 2022 року, коли вулиці й будинки міста перетворювали в пустку російська артилерія й авіація.
Борис Романченко був в’язнем одного з найбільших концтаборів нацистської Німеччини — Бухенвальду. Крім того, його утримували в таборах Пенемюнде, Дора та Берген-Бельзен. Він опікувався збереженням пам'яті про нацистські злочини, був віцепрезидентом Міжнародного комітету Бухенвальд-Дора. Свої знання про жахітття Другої світової війни Борис Тимофійович передавав майбутнім поколінням. Його життя обірвалося не в нацистській в’язниці чи за колючим дротом, а у власній харківській квартирі, в яку 18 березня 2022 року влучили смертоносною зброєю росіяни. Борису Романченку було 96 років.
Ми бачимо, що навіть маючи таке потужне застереження, як памʼять про Голокост, не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства. Значить, нам потрібно потроїти зусилля, віднайти нові підходи для збереження цієї памʼяті живою, для поширення правди про геноциди, щоб уникнути їх нового й нового повторення.
Країна наша стогне відвійни.
Підступно й підло топче землю ворог.
За незалежність віддають життя її сини,
Та ворог хоче стерти все на порох.
Ніхто раніш подумати б не міг,
Що рідну землю вкриє хмара чорна,
Що хлопець молодий лежатиме без ніг,
За те, щоб Україна була вільна і соборна.
Вклоняємось усім захисникам,
Хто рідну землю стереже, боронить!
Бо Батьківщина Україна в нас одна,
Ніхто над нею познущатись не дозволить!
22 січня учні Леськівського ліцею взяли участь у Загальноукраїнському флешмобі «Ланцюг єднання» до Дня Соборності України.
Вони ділилися теплом, водою, хлібом,
Сердець хоробрих здружених сім’я
І кожен знав, що він безстрашний кіборг,
І мав за честь носити це ім’я
Вони ділилися усім: теплом і хлібом,
Холодні і голодні на вітрах.
Я знаю кожні з них – герої, і кіборг
Для мене й миру - рідний брат
Вони ділилися усім: водою й хлібом,
Тримали на плечах аеропорт
і кожен відчував в душі я – кіборг,
Вкраїна переможе, з нами Бог!
Вони ділились до кінця водою й хлібом,
Під градами стогнав аеропорт,
Вмирав від ран смертельних юний кіборг.
19 січня 2024 року у Леськівському ліцеї відбувся захід «Краще вмерти людиною, чим животіти покидьком», присвячений Дню пам’яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих за Україну, який відзначається 20 січня.
За сприяння сільського голови Баса М.Ф. та волонтера Прудиус Т.П. сьогодні наш ліцей отримав подарунки від Урси та Верени зі Швейцарії. А доставили ці світловідбивні жилети, що убезпечать наших учнів на дорозі волонтери Геннадій та Інна Шпак.
Дякуємо всім, хто долучився до цієї доброї справи!!!
19.12.2023 року на базі Чорнявського ліцей з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією відбулась першість ТГ з волейболу серед хлопців.
Вітаємо команду хлопців Леськівського ліцею з початковою школою та гімназією з перемогою!!!
12.12.2023 року на базі Чорнявського ліцей з дошкільним відділенням, початковою школою та гімназією відбулась першість ТГ з волейболу серед дівчат.
Вітаємо команду дівчат Леськівського ліцею з початковою школою та гімназією з перемогою!!!
З 15 ГРУДНЯ 09:00 ПО 17 ГРУДНЯ 2023 РОКУ 21:00 в Україні проходив Всеукраїнський етап Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» для учнів 2 – 6 класів. 33 учні нашого ліцею взяли участь у цьому конкурсі. Очікуємо результатів. Бажаємо усім успіхів!
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Цього дня учениці Леськівського ліцею підтримали флешмоб "Зроби фото з хусткою".
6 грудня у Леськівському ліцеї для 10-11 класів відбулася зустріч із нашими давніми знайомими. Зустріч була приурочена до Дня Збройних Сил України, на якій було проведено військово-патріотичний квест «Ігри патріотів» . Перемогу виборола команда гостей. Але для нас найбільшою нагородою були позитивні емоції та тепле спілкування у дружному колі.
Бажаємо нашим захисникам та захисницям козацького здоров'я, міцного духу, стійкості у боротьбі з ворогом за незалежність і територіальну цілісність України. Хай віра українців оберігає Вас від ворожої зброї, а любов до України не вичерпується навіть у найскладніші часи! Ми пишаємося Вами! Слава Збройним Силам України!
Є на світі свят багато
Урочистих, визначних,
Але Миколая свято
Найприємнішеіз них.
Миколай святий – не казка,
Це не Дід Мороз, о ні.
Миколайчику, будь ласка,
Ти приходь до мене в сні.
Під подушку я загляну,
Рано-вранці посміхнусь.
Подаруночки дістану,
Миколаю поклонюсь.
Подаруночки – це свято,
Та я молюся не про те,
Бережи матусю й татка,
І хай рідний край цвіте.
Люблять діти Миколая,
Шану кожен віддає.
Хто в мольбах його благає,
Всім він поміч подає.
Через ньогоБожа ласка
З неба сходить до людей.
Миколайчику, будь ласка,
Завітай до всіх дітей.
Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая. Цього року відзначаємо Миколая за оновленим календарем — 6 грудня. З цим святом в Україну приходять зимові свята – найулюбленіший час більшості дітей та дорослих!
Сьогодні Миколай завітів у Леськівський ліцей. Малеча отримала масу задоволення від народних українських ігор і танців із чарівними дівчатами-дзвіночками. Після розваг учні отримали , які люб’язно надали наші постійні спонсори МХП Громаді. Щиро дякуємо їм за небайдужість та вміння дарувати свято дітям.
Леськівський ліцей вітає всіх причетних з днем волонтерства.
5 грудня 2023 року учні нашого ліцею долучились до Національного онлайн-уроку волонтерства за підтримки Міністерства освіти і науки, Міністерства молоді та спорту, ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Майорів Майдан мільйонами вогнів,
Запал принісши у серця людей.
Ми разом. Поруч. Ти тут не один.
З тобою поруч тисячі плечей,
Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,
Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу,
Прості люди безстрашно опліч устали,
Проти звірства і хамства влади повстали.
Українці, прошу вас, не дайте зламати
Свою гідність і честь, не дайте топтати
Своє прагнення жити достойно в державі,
В пам’ять тих, хто загинув. Вічна їм слава!
Слава нашим героям – Небесної сотні!
Слава тим, хто країну з пітьми та безодні
Своїм прикладом зрушив у напрямку світла,
Шанс для здійснення мрій надав заповітних!
21 листопада – День Гідності та Свободи. У Леськівському ліцеї був проведений захід-реквієм для учнів 5-11 класів, приурочений пам’яті Небесної сотні і учасникам АТО. Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня.
Після заходу для унів 8-11 класів відбувався показ українського фільму «Юрик. Дорога не торкаючись землі».
НАКАЗ
Національного еколого-натуралістичного центру
«19» жовтня 2023 р. № 83
Про підведення підсумків Всеукраїнського фестивалю «Україна - сад»
Визначити переможцями та призерами Всеукраїнського фестивалю «Україна – сад» та нагородити грамотою Національного екологонатуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за вагомий внесок у розвиток юннатівського садівництва, просвітницьку діяльність в галузі садівництва:
За ІІІ місце
1. Кузьменко Анастасію, ученицю 10 -А класу Леськівського ліцею Черкаського району Черкаської області;
Нагородити грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за участь в науковопрактичній конференції Всеукраїнського дитячого фестивалю «Україна – сад».
Вітаємо!
Грамотою КЗ "Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми ЧОР" нагороджено Назаренко Валерію, ученицю 6-А класу Леськівського ліцею за ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської акції "Жук-олень - комаха Червоної книги України.
(керівник: Канюка Л.М., вчитель географії).
У Леськівському ліцеї кожного дня учні старших класів проводять танцювальні перерви для молодших учнів. Діти із задоволенням беруть участь танцювальних руханках.
Учнівське самоврядування започаткували нову традицію у ліцеї – вечір кіно. Діти мали змогу переглянути український фільм «Сторожова застава», мультик «Стихії». На черзі мультфільм «Веззіння».
20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Цього дня 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Конвенцію про права дитини. У рамках відзначення пам'ятної дати вчителькою правознавства Зімою О.М. проведено зустріч з юристкою, працівницею бібліотеки Короткою Анною Володимирівною для ліцеїстів 9-х класів. Діти дізналися про способи захисту власних прав в Україні та міжнародних судах, а також отримали можливість задати запитання, які їх хвилюють.
Учні та педагоги Леськівський ліцей з початковою школою та гімназією провели благодійницький ярмарок на якому збирали кошти для артилеристів 118нашої бригади.
На зібрану суму придбали та передали два вузлових турнікети, які є дороговартісними та рідкісними в збройних силах.
Турнікети передали мінометникам під час святкового заходу до Дня української мови та писемності.
Військові натомість продемонстрували школярам 120мм. міномети, яким вони нищать окупантів.
Дякуємо за підтримку педколективу Леськівського ліцею, учням та їхнім батькам і усій громаді села Леськи.
Разом до Перемоги!
27 жовтня, у День української писемності та мови, у Леськівському ліцеї було проведено І етап Міжнародного конкурсу імені Петра Яцикасеред учнів 3-11 класів. Святковий день розпочався урочистою лінійкою.
Старшокласники та працівники ліцею долучилися до написання Всеукраїнського радіо диктанту. Метою заходів було піднесення престижності української мови серед молоді.
21.10.2023 р. юні леськівчани приймали участь у змаганнях за Кубок м. Черкаси та Чемпіонаті області зі спортивного туризму.
До участі в цьому заході долучились 9 команд, які змагалися в трьох вікових групах. В командному заліку наші дітки вибороли:
ІІ місце - в групі А (старші, ІІ клас складності);
І місце - в групі В ( середній вік, І клас складності);
І місце - в групі С ( молодші, І клас складності).
В особистому заліку кращими стали:
Богуцька Каміла - І м.;
Жила Владислав - І м.;
Кохан Фіона - І м.;
Курбат Павло - ІІ м.;
Нечипоренко Яна - ІІ м.;
Сапетна Ірина - ІІ м.;
Гайша Діана - ІІІ м.;
Фіронова Анастасія - ІІІ м.
Вітаємо юних туристів і бажаємо нових перемог.
Вечір кіно у Леськівському ліцеї! 20 жовтня відбувся показ українського фільму «Сторожова застава». Учні із задоволенням поринули у світ пригод разом із головними героями кінострічки. Усі залишилися під враженням від перегляду і з нетерпінням чекають наступного сеансу.
У Леськівському ліцеї відбувся благодійний ярмарок «Солдат – захисник Батьківщини» на підтримку ЗСУ. Акція відбувалася в два етапи: 10 жовтня свої смаколики продавали учні 5-7 класів і зібрали на потреби ЗСУ 15838 гривень, а 17 жовтня 8-11 класи представили свої кулінарні шедеври на продаж і зробили свій внесок в сумі 22398 гривень. Загальна сума, зібрана на підтримку наших героїв - 38236 гривень. Дякуємо всім, хто долучився до участі у ярмарку. Наближаємо Перемогу разом!
6 жовтня учні Леськівського ліцею взяли участь у Всеукраїнському уроці єдності, який присвячений протидії дезінформації та маніпуляціям.
Під час уроку глядачі дізналися:
-
як протидіяти соціальним стереотипам;
-
хто такі боти та тролі;
-
як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції.
Наприкінці онлайн-заходу діти виконали завдання тест-гри, яка складалася із 7 запитань.
В кінці заходу з учнями та ученицями проводилося обговорення на тему протидії дезінформації та маніпуляціям. На меті було підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення в дорослих і дітей.
З 11 вересня учнівське самоврядування розпочало акцію «Тримай ноги в теплі» по збору шкарпеток для воїнів ЗСУ до Дня захисників та захисниць України. Учні та батьки не залишилися байдужими. Щоб наші герої не мерзли на фронті, деякі рукодільниці навіть приносили шкарпетки ручної роботи. Дякуємо всім, хто долучився до акції. Наближаємо Перемогу разом!
1 вересня у Леськівському ліцеї відбулося Свято першого дзвоника. Для учнів 1-11 класів була організована святкова урочиста лінійка. Ми прийняли в свою шкільну родину учнів 1 класів, а учні 11 класу вийшли на фінішну пряму свого шляху в ліцеї. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять всіх загиблих Героїв та мирних жителів, які стали жертвами російської військової агресії.
Сільський голова Бас М.Ф. та виконуюча обов’язки директора ліцею Науменко Т.П. привітали присутніх, побажали щасливого навчального року учням, терпіння та натхнення вчителям і мирного неба та найскорішої Перемоги.
Знов прокинулись ранки холодні.
Дощ хрестами в сніжинках застиг.
Поминаючи мертвих сьогодні,
Ми рятуєм майбутнє живих.
День жалю... День скорботи, печалі
Запалив нашу пам’ять. Свічки –
Це ті душі, листочки опалі,
Хто став тінню в голодні роки.
Щороку у четверту суботу листопада Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили. Цього дня кожен українець відчуває скорботу за загиблими у ті чорні роки, кожен з нас запалює свічку у своєму вікні, щоб пам’ятати про ті страшні події в історії нашого народу, пам’ятає щоб більше ніколи не стати свідками таких страшних подій.
На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу 23 листопада з 16 години учні Леськівського ліцею зі своїми родинами приєдналися до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку пам’яті!».
Полікуймо свічею-зорею
День минулий. Згадаймо усіх,
Хто любов’ю живою своєю
Поділитися з нами не встиг…
Щоб у ранки і теплі, й холодні
Не ішли шикуватись хрести,
Щоб не плакали душі голодні,
Свічку-пам’ять свою захисти.
Цьогоріч Україна відзначає 11 років знаменної події в історії – Революції гідності. 21 листопада, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події – Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го, відома ще як Євромайдан.
Тоді, 21 листопада 2013 року, на головній площі Києва - Майдані Незалежності зібралося кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє.
З нагоди річниці у Леськівському ліцеї були проведені виховні години «Революція Гідності: на шляху до історії».
Шкільним бібліотекарем була влаштована документальна фотовиставка «Разом — непереможні».
Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада 2024 року – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги. Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність.
З нагоди цієї річниці у Леськівському ліцеї були проведені виховні патріотичні заходи: «Якби не ЗСУ, що міцніші за сталь, то у нас був би не «лютий», а був би «февраль», «Чому українці та росіяни історично – не «братні народи?».
Учні ліцею відвідали меморіал пам’яті та вшанували пам’ять героїв-захисників-односельчан, які загинули внаслідок війни, яку росія веде проти України.
Учителі-філологи з учнями 5-7 класів написали патріотичні диктанти, присвячених героїзму українських воїнів під час російсько-української війни.
Шкільним бібліотекарем влаштована виставка літератури, газетних вирізок, фотографій «Пам’ятаємо! Робимо! Перемагаємо!».
Учителем Захисту України для учнів 11 класу були проведені практичні заняття: «Тактична медицина», «Вогнева підготовка», «Тактична підготовка».
Мінізакарпатські вакації!
Під таким гаслом відбулася екскурсія в учнів 7-9-х класів Леськівського ліцею в листопаді. Діти провели незабутні вихідні на заході нашої України. Під час подорожі вони піднялися на одну з вершин, гору Маковицю, помилувалися красою зимового водоспаду Шипіт та побачили одне з семи природних див України - найвище гірське озеро Синевир, що ще називають у народі - "Синє око Карпат".
Другого дня туристи побували в мисливському палаці Шенборн, завітали до фортеці Сент-Міклош XV століття. А родзинкою став овіяний легендами замок Паланок, бурхлива історія якого пов'язана з правителями майже усіх країн Центральної Європи.
У рамках ІІ етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху з 11.11 по 15.11 у Леськівському ліцеї були проведені виховні уроки «Безпечна дорога зі школи додому» та практичні заняття «Як правильно переходити через дорогу» для учнів 1-4 класів, єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», години спілкування «Дозволені види транспорту для вікових категорій дітей «Правила дорожнього руху».
З метою підвищення ролі спорту, популяризації серед учнівської молоді спортивного туризму, змістовного активного відпочинку, підвищення рівня туристсько-спортивної майстерності, підготовки молоді до служби в ЗСУ, захисту Батьківщини у м. Черкаси 12 жовтня відбулися обласні змагання з пішохідного туризму серед учнівської молоді. Команда Леськівського ліцею «Рваний кед» взяли участь у ззмаганнях і вибороли ІІ місце на дистанції другого класу (старша вікова група) «Командна смуга перешкод».
Поїздка до кінотеатру
Канікули –це не лише чудовий час для відпочинку, але і можливість збагатитися новими знаннями, емоціями і враженнями. Саме з цією метою учні 6 класу вирушили до міста Черкаси, де відвідали кінотеатр «Україна». Діти
насолодилися переглядом фантастично – пригодницького фільму «Дикий робот», створеного на основі однойменної книги Пітера Брауна. Зворушлива
історія робота Роз, приголомшлива анімація та актуальні теми нікого в залі не залишили байдужим.
Після фільму юні любителі кіно обмінювалися думками і враженнями від переглянутого аніме в місцевому кафе « МсDonald’s». Щасливі і задоволені, у
піднесеному настрої всі поверталися додому. Сподіваємося, що це не остання наша зустріч із прекрасним!
Багато позитивних вражень та задоволення отримали учні 7-А класу, які 06.11.2024 стали учасниками науково-пізнавальної гри "Сталкер" та "Лазертаг" у м. Черкаси.
В період з вересня по жовтень, Леськівський ліцей брав участь у І етапі "Пліч-о-пліч" Всеукраїнські шкільні ліги з таких видів спорту:
-волейбол
-футзал
-баскетбол
-орієнтування
-чарлідинг
По закінченню змагань діти були нагороджені грамотами.
Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика проводиться кожного навчального року та розпочинається в День української писемності та мови – 27 жовтня. .
Учні Леськівського ліцею активно долучилися до участі у цьому престижному конкурсі, показавши високий рівень знань та відповідальне ставлення до рідної мови. Він став важливою подією для наших учнів, допоміг їм не лише покращити знання української мови, але й сформувати впевненість у власних силах та прагнення до подальшого розвитку.
В майбутньому плануємо продовжувати участь у цьому конкурсі, адже він є потужним інструментом виховання свідомих та освічених громадян України.
27-го жовтня відзначають День української писемності та мови. Свято нагадує про важливість мови та її збереження в житті нації. Бо мова - то наш символ єдності та культурної спадщини. Мова гуртує, надихає, дає силу, зберігає ідентичність народу. З нагоди свята в Леськівському ліцеї відбулися тематичні заходи, вікторини, мовні конкурси. Напередодні учні та вчителі долучилися до найбільшого українського флешмобу – Радіодиктанту національної єдності. Спілкуймося рідною, плекаймо нашу солов’їну!
23 жовтня учні та працівники Леськівського ліцею підтримали сучасний тренд «День без рюкзака». Всі проявили свою фантазію та креатив у створенні образу і отримали масу задоволення і позитивних емоцій.
10-12 жовтня команда "БіоСфера" з Леськівської ТГ у складі Мигаленко Антоніни, Кузьменко Анастасії, Науменко Анастасії та Канюки Олександра взяла участь у пілотному проекті дебатів "Довкілля і суспільство" в м. Ужгороді. 16 команд з усіх куточків України відвідали Закарпаття. Здобули безцінний досвід, навчилися відстоювати свою позицію, познайомилися з історією та культурою цього прекрасного міста і отримали незабутні враження. Дякуємо всім учасникам за активність та згуртованість!
Тримаємося, нас не подолати,
Є прикростей багато й таємниць,
Але народ наш заслужив на свято,
На День Захисників і Захисниць!
Ми сильні духом, непоборні, вільні,
Із наших вуст звучить, зі зброї і дзвінниць,
Серця й кордони українців нероздільні, —
Із Днем Захисників і Захисниць!
У рамках відзначення Дня Захисників і Захисниць України 1 жовтня 2024 року учнівсько-учительський колективи долучился до Національної кампанії «Завдяки тобі» - руху вдячності військовим, ветеранам і ветеранкам, людям, котрі стали на захист нашої країни та нашого мирного життя.
Слава Україні!
Героям Слава!
1 жовтня 2024 року в День Захисників і Захисниць України учні Леськівського ліцею взяли участь у проведенні церемонії вшанування воїнів-земляків, загиблих внаслідок агресивної війни, яку російська федерація розв’язала і веде проти України. У заході взяли участь сільський голова Микола Бас, начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту виконкому Леськівської сільської ради Ганна Насонова, в.о. директора ліцею Тетяна Науменко, працівники органу виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятних меморіальних знаків, які знаходяться у центрі меморіального комплексу Слави на центральній площі села.
Вічна Слава Героям!
27 вересня у Леськівському ліцеї дано старт практичній діяльності класу безпеки, до створення якого залучилися: благодійний фонд «МХП-Громаді», виконком Леськівської сільської ради, учнівсько-вчительський колективи.
Простір безпеки «Захищаємо майбутнє разом» - це крок до отримання нових знань, умінь і навичок щодо убезпечення себе і оточуючих у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
На відкритті було багато почесних гостей. Серед них: менеджер благодійного фонду «МХП-Громаді» Микола Єфремцев, депутат Черкаської районної ради, керівник відділу земельних майнових прав ТОВ «НВФ» УРОЖАЙ В’ячеслав Тур, сільський голова Микола Бас, начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Ганна Насонова, начальник служби у справах дітей виконкому Леськівської сільської ради Наталія Рябко, директори освітніх закладів с. Худяки та с. Чорнявка, дільничний інспектор поліції В’ячеслав Савченко, голова профспілкового комітету працівників освіти Черкаського району Людмила Рябчич, методист КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанківської сільської ради Лариса Колодіна, депутати сільської ради.
Учні ліцею представили 8 осередків класу безпеки, атрибути, спеціальне обладнання, яким будуть користуватися учні ліцею під час навчальних занять. Практичним психологом Наталією Попович проведено елементи практичного тренінгу з гармонізації психологічного стану, зняття перевтоми та підвищення рівня працездатності людини. Захід завершився спільною світлиною про зустріч. Всі отримали нові знання, релакс, задоволення. Дорослі, що зробили добру справу, реалізували проєкт соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!», а учні, бо отримали новий навчальний кабінет.
Всім добра, тепла, здоров’я та миру!
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері.
Хай буде мир й замовкнуть всі гармати.
Доволі крові, сліз, нещастя й бід…
Хай відпочине змучений боями
До праці звичний чоловічий рід.
21 вересня, українці разом із цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні.
Символ надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань - ось що означає це коротке і просте слово МИР. Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру.
Учні нашого ліцею взяли участь у щорічній акції «Голуб миру», для цього виготовляли паперових голубів як символ того, що ми всі прагнемо мирного неба та життя без тривог та вибухів. В рамках акції «Мир – це…» на жовто-блакитних серцях писали заповітні мрії та що для кожного означає мир. А також стали учасниками флешмобу «Миру в Україні – бути! Миру хочуть добрі люди і дорослі, і малі прагнуть миру на Землі!»
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі!
Хай у міцних обіймах всі народи
Ідуть у майбуття через віки.
Грай на рівних, грай за рівність! Разом рухаймо український спорт до рівності й робімо крок уперед до позитивних змін.
Понеділок Осіннього ранку розпочався насичено приємними подіями.
До ліцеїв нашої громади з найщирішими вітаннями до Дня Фізичної культури і Спорту, завітав власник
ТОВ РИБТРЕЙД Руслан Мельник. Побажав здобувачам освіти міцного здоров'я,гарних оцінок і любити Україну!
Привітав винуватців свята вчителів фізичної культури.
А яке свято без подарунків?
Руслан Володимирович подарував м'ячі для гри у волейбол і баскетбол .Передав у надійні руки вчителів щоб діти мали змогу грати на уроках.
Адміністрація ліцею дякує за розуміння потреб і допомогу.
Адміністрація ліцею, учнівський, батьківський та учительський колективи також щиро вдячні ТОВ «Агро-Старт» за подаровані лавки для відпочинку ліцеїстів. Товариство «Агро-Старт» є постійним спонсором нашого освітнього закладу, є добрим нашим другом і порадником, колективом, який ніколи не стоїть осторонь наших починань і проблем. Бажаємо всім працівникам товариства здоров’я, успіхів у праці, процвітання та Перемоги. Все буде Україна!
Адміністрація ліцею, учнівський, батьківський та учительський колективи також щиро вдячні ТОВ «МХП-Громаді» за чудові подарункові набори для першокласників, за щорічну підтримку ліцею, розуміння наших проблем і турботу. Бажаємо всім працівникам товариства здоров’я, процвітання, миру та Перемоги. Все буде Україна!
Знову вересень кличе до школи
До незвіданих даль і доріг,
Поспішають із ранішнім сонцем,
Щоб ступить на знайомий поріг.
Розквітають посмішки навколо,
Радісно луна веселий сміх.
Це моя найкраща школа
Зустрічає школярів своїх.
2 вересня 2024 року шкільна родина поповнилася 23 першокласниками, яких привітали виконуючий обов'язки директора ліцею Науменко Тетяна Павлівна, представник благодійної організації «Благодійний фонд – «МХП - Громаді»» Андрій Юрійович Якимчук, Генеральний директор ТОВ «Агро-Старт» Олександр Анатолійович Будак та заступник сільського голови Петро Григорович Михно. Щиро вітаємо всіх учасників освітнього процесу з початком 2024-2025 навчального року. Бажаємо здоров’я, успіхів у навчанні, наснаги, миру і перемоги.
В ці святкові радісні хвилини
Безліч лине щирих привітань.
Здрастуй, школо! Ненька Україна
Всіх вітає з святом Знань.