top of page
8ulYis1UTTo-1.jpg
1.png

Бібліотека — це одне з найдавніших культурних надбань людства, суть якого є незмінною протягом всієї історії. Бібліотеки й дотепер залишаються особливим місцем, де люди мимоволі стишують голос, і чутно лише шурхіт сторінок, а повітря неповторно пахне типографською фарбою, клеєм і трохи пилом — адже книги можуть зберігатися століттями і дарувати свою мудрість не одному поколінню читачів.

Любов до книги властива нашому народу здавна, а важливість бібліотек для національної освіти, науки та культури є очевидною для держави. Тому в Україні встановлено особливе свято — Всеукраїнський день бібліотек, який ми щороку відзначаємо 30 вересня.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у шкільній бібліотеці проведено для молодших школярів бібліотечний урок «Мандри книжковим містом», де здобувачі освіти ознайомилися із фондом шкільної бібліотеки та помандрували по виставкових полицях. Також їм була підготовлена презентація «Незвичайні бібліотеки світу».

MyCollages (1).jpg
imgonline-com-ua-Resize-g2exjPw1CsZ.jpg

                 Шановні педагогічні працівники, учні,батьки!

 

Щиро вітаю Вас з початком нового навчального року - Днем знань,всенародним святом мудрості, добра, натхнення та нових відкриттів. Перше вересня єднає нас усіх, бо кожен колись у цей день переступив поріг рідної школи, відкрив першу книжку, написав перше слово. Бажаю всім легкого навчального року, дружньої атмосфери, цікавих подій, успіхів, чудових оцінок, терплячості і неперевершених результатів!

Для шестикласників цей 2023-2024навчальний рік особливий, адже вони отримали нові підручники згідно програм Нової Української Школи. Тож бажаю величезного бажання вчитися та здобувати нові знання!

MyCollages.jpg

Знайди свою ідеальну книжку літа

Літо – пора відпусток, канікул та відпочинку, а  отже – чудовий період, щоб нарешті насолодитися читанням книг, на які раніше не вистачало часу. Пропонуюкниг від Старого Лева, так чи інакше пов’язаних з літом. Усі ці видання різні: тут ви знайдете цікаві новинки для дітей, пригоди для підлітків, душевні твори для дорослих. На будь-який смак та настрій :) Обирайте та гайда читати!

У своїй книзі «Ще літо, але вже все зрозуміло» Василь Карп`юк розкриває перед читачем усі тонкощі життя карпатського села з усіма його труднощами та красою. Дуже медитативно та плавно  автор переходить від побутових ситуацій до роздумів про життя, природу, про стосунки зі знайомими йому людьми.  Ці «проби» літа насичені теплом, добром та спокоєм. Чудова проза для відпочинку та релаксації. 

Червень – місяць несподіванок, які можуть подарувати вам кохання усього життя, цікаві знайомства чи карколомні мандрівки, нові  творчі проекти або… людину, яка стане найважливішою у вашому житті. І саме про зустріч з такою людиною, а також про турботу, про відповідальність за іншого, про любов та добро, про довіру і віру у краще, розповідає дуже чуттєва і позитивна книга Олексія Чупи «Вишня і Я».

Яке ж літо без футбольного сезону? «Футбольний матч тривалістю в літо» БернараШамбаза – чудова книга для  любителів цього спорту. Завдяки мандрівці, у яку вирушає юний Фосто з татом та улюбленим футбольним м’ячем, читачі дізнаються чимало цікавого не лише з історії футболу, а й відкриють для себе безліч фактів про різні країни світу -  від Канади та США  до Італії, Франції та навіть Індонезії.

«Ганнуся. У гості для лісовика» А ось книги «Ганнуся» та Володимира Рутківського неодмінно припадуть до смаку усім, хто полюбляє проводити літні канікули у селі в бабусі та дідуся або ж просто на природі. Тут юна героїня разом зі своїми друзями вчиться варити варення, знайомиться з лісовими мешканцями і навіть допомагає впіймати злочинця.

«Все починається в 13» Валентина Бердта – ще одна книга-мікс, у якій зібрано стііільки пригод... І нічні походи на цвинтар, і паранормальні явища, і перше кохання, і ще багато іншого. Разом з цією книгою влітку точно не нудьгуватимеш.

Літо - саме той час, щоб провести його з найріднішими людьми. І навіть якщо ви не маєте бабусі чи дідуся, до яких можна навідатися в гості, з якими можна порибалити чи поїсти щось смачненьке, не засмучуйтесь - завжди можна знайти людину, якій ти потрібен так само, як і вона тобі. Саме про це - про вміння любити, піклуватися та допомагати, їсти черешні, сидячи на дереві, свистати та робити повітряних зміїв - розповідає книга Ульфа Старка «Чи вмієш ти свистати, Юганно?».  

 І, звісно, до нашого переліку потрапляють неперевершені твори ТувеЯнссон про мумі-тролів. Адже ці білі істоти взимку сплять, а найцікавіші історії з ними трапляються саме влітку. Наприклад, у повісті «Небезпечне літо» мумі-тролі знаходять новий дім на воді, самостійно влаштовують театральну виставу, знайомляться з десятками крихітних лісовенят, гублять та знаходять один одного, бояться і проявляють сміливість і дарують читачам багато насолоди та радості...

18 травня – день вишиванки

День вишиванки – відносно новее народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2023 році День вишиванки припало на 18 травня.

Мистецтво – рушійна сила, яка підштовхує  людину до самовдосконалення, духовного очищення,творення себе, як особистості. Людина творить  мистецтво, а мистецтво творить людину. Одним із видів мистецтва є вишивання.

Бібліотекарем школи була проведена захід  п’ять хвилин з мистецтвом під назвою «Знатні люди мого села». Завдяки цьому заходу здобувачі освіти 8-х класів дізналися про чудову майстриню нашого села, учасника районних та обласних виставок народної творчості, лауреата обласного конкурсу «Таланти твої, Черкащино!» – Катерину Денисівну Броленко.

Вони також дізналися про українську вишивку: білосніжний рушник – а на ньому літо цвіте. Яскраві кольори – червоні, зелені – то рідна природа, чорні – то матінка земля. Вишивала такі чудові рушники майстриня.

 Милуються тепер витворами краси: рушниками,серветками,картинами – односельці, і не лише вони, а й іноземні туристи,які купують її вишивки як сувеніри з українського села. Вперше свою скатертину продемонструвала під час святкування Дня села.

MyCollages.jpg

26 квітня

Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу)

Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа. 26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Нагадаємо, щовночі 26 квітня 1986 року в 1:23 на АЕС, що знаходиться на території України, стався вибух. Будівля четвертого енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. У різних приміщеннях і на даху виникло понад 30 вогнищ пожежі. В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище до 380 000 000 кю рірадіоактивних речовин, зокрема ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90.

Ця катастрофічна аварія трапилася при плановому відключенні реактора, що тривало всього 20 секунд. Її результатом стало згубне радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Всього в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях, радіаційному забрудненню піддалися і регіони РРФСР з територією майже 60 тисячквадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона осіб. Також були забруднені 46,5 тисяч квадратних кілометрів території Білорусії, де проживало до 20 відсотків населення цієї країни.

Загальна кількість тільки ліквідаторів цієї аварії (включаючи наступні роки) склала близько 600 тис осіб.

У 2003 році, за інформацією проекту DilovaMova.com, Генеральна Асамблея ООН в резолюції A/RES/71/125 проголосила Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу, який відзначається 26 квітня.

Чорнобильська атомна електростанція, скорочено ЧАЕС – вже зупинена атомна електростанція, яка знаходиться в 2-х кілометрах від міста Прип’ять, що в Київській області. Вона фактично діяла з 1977 по 2000 рік.

За Міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, переважно онкологічних захворювань, принесла величезними збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі.

Бібліотекарем школи до Міжнародного дня пам’яті про чорнобильську катастрофу оформлено виставку літератури «Чорнобиль: трагедія, подвиг і пам'ять» та «День пам’яті про Чорнобильську катастрофу — це нагадування всім, як людство може опинитися на межі життя та смерті. Світ став свідком не тільки масштабної трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя наших земляків — ліквідаторів цієї аварії. І через 36 роківУкраїна і світ знову опинилися за крок від знищення людства, коли „братський чобіт“ ступив у зону відчуження. Схиляємо голови перед усіма нашими ліквідаторами, військовими, медиками, які пішли в ядерний вогонь, аби зупинити ланцюгову реакцію смерті, віддали за нас своє життя та здоров’я».

MyCollages.jpg

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги!

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги. А дата обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Творами дивовижного митця захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі.

Одна з національних секцій Міжнародної ради з питань дитячої книги виступає спонсором свята, запрошує популярного письменника для написання особливого послання для всіх дітей світу, а відомі художники на його основі створюють оригінальний плакат.

Стало доброю традицією раз на два роки присуджувати дитячим письменникам і художникам найпрестижнішу нагороду – Міжнародну премію імені Г. К. Андерсена з врученням золотої медалі.

А ще Міжнародна рада з питань дитячої книги має право нагородити особливою відзнакою – Почесним дипломом майстрів слова та художників за найкращі переклади мовами світу й оригінальне ілюстрування дитячих книг.

У шкільній бібліотеці проводилися заходи з відзначення свята книги. Бібліотекарем була організована виставка книг « Країна казкова – країна книжкова» для здобувачів освіти 1- 5 класів. Проведено літературну гру «Вгадай книгу за підказкою» для 4-х класів, літературну мозаїку для 5-6 х класів «В гостях у казки», літературну вікторину «І знову в мандри запрошують книги» для користувачів бібліотеки 7 –х класів.

 Цими заходами ще раз доводилося, яке велике значення в житті людини має книга. Адже, книгу читати – все на світі знати.

MyCollages.jpg

 

 

Тарас Григорович Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці, той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами. Учні початкових класів долучилися до святкування 209 річниці з дня народження Великого Кобзаря.

     З метою вшанування  видатного сина українського народу бібліотекарем школи була проведена літературна година «Шевченко – Сонце України», під час якого здобувачі освіти 1-2 класів переглянули книжкову виставку « Ми тебе не забули, Тарасе!»,мандрували сторінками творчості великого поета. Вони дізналися про поезію Тараса Григоровича, яка перекладена більш, ніж ста мовами світу.

Для здобувачів освіти 2-4 класів – проведена віртуальна подорож за книгою « Тарас Шевченко – славний син Черкаської землі»

Ця книга «Тарас Шевченко – славний син Черкаської землі» висвітлює сторінки та миттєвості життя і творчості великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка, які поєднані з його батьківщиною – рідною Черкащиною.Книга запрошує читачів відвідати Шевченківські місця Черкащини і низько вклонитися Т. Г.Шевченку – славному сину Черкаської землі.

Тарас Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ятьпро себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнутицей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

9 Березня – День народження Тараса Григоровича Шевченка

MyCollages.jpg
bottom of page